Ihre Browserversion ist veraltet. Wir empfehlen, Ihren Browser auf die neueste Version zu aktualisieren.

News

18/04/2020

Kozıkê Domanu ist online! An dem Wochenende, an dem Tijda und Jiyar Geburtstag haben!

11/04/2020

Ax be mare bo startete mit einer technischen Fehler, aber sehr gut!

03/04/2020

Gula Usari ist morgen online. Das schwierigste Lied des Albums: ein Klagelied!

28/03/2020

"Zerre Made" ist schon heute ein Ohrwurm!

21/03/2020

’38 Ewro' is our Newroz gift!

Weiterlesen

14/03/2020

Rêştıke ist onlineist online und mein Geschenk ...

Weiterlesen

08/03/2020

'Wayirê Vengê Ma' ist online und mein Geschenk ...

Weiterlesen

 

Zarance

Dersim, Pılemoriye, dewa Gersunıti de (Ardıçlı) ama dina. Bursa'de mektev de wend, Estamol'de Jeofizik serro universita Estamoli qedena, Almanya de, universita Kieli de toxtora xo guret, memleketu de pırojeune mesalega xo ser gurriya. Xeyleo ke muzık serro ki gurina, derse gitar u veng cena. Wayirê Vengê Ma albıme xo vıreno.

 

 

Dersim, Pülümür, Ardıçlı (Gersunut) Köyü`nde doğdu. Bursa'da okudu, İstanbul Üniverisitesi'nde Jeofizik öğrenimini tamamladı, Almanya'da Kiel Üniversitesi'de Jeofizik dalında doktora yaptı. Değişik ülkelerde alan araştırmalarında görev aldı. Uzun bir süredir müzik ile ilgileniyor, gitar ve şan dersleri alıyor. Wayirê Vengê Ma ilk albüm çalışması.

 

 

Veli Erenler

 

Dersim, Pılemoriye, dewa Gersunıti de (Ardıçlı) ame dina. Estamol de şi mektev, Almanya de mektev qedena, şi mekteve meslegu. Ora thepiya fabılke de guriya, thepiya ki dukanu kerd ra, Loqanta Kumpiri de weşiya xo ramıte. Cencena xo ra ber themur cınıt, orkestar na ro, bi dewrese cura u themuri. Wayirê Vengê Ma de qeyde xo este, themur u cura cıneno.

 

Dersim, Pülümür, Ardıçlı (Gersunut) Köyü`nde doğdu. İstanbul'da orta öğretimini tamamladı, Almanya'da okul ve meslek okuluna gitti, fabrikalarda çalıştı. Sonra da serbest mesleğe atıldı, dükkanlar açtı, Kiel şehrinde açtığı Kumpir Kult ile iş hayatını sosyal ve kültürel muhabbete dönüştürdü. Gençlik yıllarından beri müzik ile ilgileniyor. Bir dönem orkestra kurdu, saz, cura çalıyor. Wayirê Vengê Ma albümüne de besteleri ve saz ve cura çalarak katıldı.

 

 

 

 

 

Ali Erenler

 

Dersim, Pılemoriye, dewa Gersunıti de (Ardıçlı) ame dina. Estamol de şi mektev. Almanya'de verende fabılkaunde guriya, thepiya şi universta Kölni. Universta de Pedagoji serro wend, qedena. Hata ewro meslege xo de gurino. 25 serri yo ke hire zonu de kılamu nusneno. Kılame xo gazantau de, perlodu de veciyay. Wayirê Vengê Ma re kılame xo ra phoşt da.

 

Dersim, Pülümür, Ardıçlı (Gersunut) Köyü`nde doğdu. İstanbul'da orta öğretimini tamamladı. Almanya'da önce fabrika işçiliği yaptı, sonra Köln Üniversitesi'nde Pedagoji bölümünü bitirdi. Halen mesleğinde çalışıyor. 25 Yıldır üç dilde şiirler yazıyor. Şiirler değişik gazete ve dergilerde yayınlandı. Wayirê Vengê Ma albümüne şiirleri ve çevirileriyle destek verdi